PS5 به تازگی بهترین ماه سال خود را در اروپا سپری کرد، اما سوییچ در صدر فروش آوریل قرار گرفت

طبق آخرین داده های GSD، در ماه گذشته نزدیک به ۲۹۰۰۰۰ کنسول بازی، بیش از یک میلیون لوازم جانبی و ۱۰٫۸ میلیون بازی در سراسر بازارهای اروپایی فروخته شد. نینتندو سوییچ در ماه آوریل برای هفتمین ماه متوالی پرفروش‌ترین کنسول اروپا بود و پس از آن PS5 و Xbox Series X/S قرار گرفتند.

اما این کاهش قابل توجهی نسبت به فروش ثبت شده در ماه مارس و آوریل ۲۰۲۱ بود.

۲۸۹۰۰۰ کنسول بازی در سراسر اروپا در ماه آوریل فروخته شد که ۱۵ درصد کاهش نسبت به ماه مارس نشان می دهد.

داده ها بازارهای منتخب اروپایی را پوشش می دهد. با دایهارد همراه باشید. بزرگترین مناطق تحت پوشش آلمان و بریتانیا هستند.

نینتندو سوییچ برای هفتمین ماه متوالی پلتفرم پیشرو بود. PS5 در جایگاه دوم قرار دارد و پس از آن Xbox Series S و X قرار دارند.

در ماه گذشته بیش از ۱٫۰۸ میلیون لوازم جانبی و محصولات جانبی در سراسر اروپا فروخته شد که نسبت به ماه مارس ۱۹ درصد کاهش داشته است.

PS5 DualSense به راحتی شماره ۱ بود که نشان دهنده افزایش شدید فروش کنسول PS5 بود. در همین حال، کنترلر PS4 DualShock جایگاه دوم را دارد.

از نظر کیف پول و کارت امتیاز، ۱٫۴۸ میلیون از اینها در سراسر اروپا در ماه گذشته فروخته شد که ۲۴ درصد کاهش ماهانه را نشان می دهد.

۱۰٫۸ میلیون بازی دیجیتال و فیزیکی ردیابی شده در سراسر اروپا در آوریل ۲۰۲۲ فروخته شد. این کاهش ۲۴ درصدی نسبت به ماه مارس است که شاهد عرضه‌های زیادی بود، به علاوه فروش قوی Elden Ring.

فروش واحدهای دیجیتال در بین ۳۰ کشور ردیابی شده ۲۹ درصد و واحدهای خرده فروشی در بین ۱۶ کشور ردیابی شده ۱۸ درصد کاهش یافته است.

همچنین نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد کاهش داشته است. با این حال، آوریل ۲۰۲۱ یک ماه فروش پنج هفته ای بود (امسال، فقط چهار هفته را شامل می شود)، و اگر هفته های مشابه را با هم مقایسه کنیم، فروش بازی ثابت بود.

پرفروش ترین بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga بود. این سریع‌ترین بازی لگو است که تاکنون منتشر شده است، و در حال حاضر پنجمین بازی پرفروش سال ۲۰۲۲ است، درست پس از Grand Theft Auto 5.

Nintendo Switch Sports رتبه ۴ را در نمودارها به خود اختصاص داده است و تنها با چند هزار واحد از دست دادن سه تای برتر بازمانده است. نینتندو سوییچ داده‌های دیجیتالی را با GSD به اشتراک نمی‌گذارد، بنابراین احتمالاً اگر این کار را می‌کرد، این بازی در بین سه نفر برتر قرار می‌گرفت.

در غیر این صورت، ماه آرامی برای فروش بازی است. الدن رینگ یک پله سقوط کرده و به شماره ۲ می رسد، در حالی که FIFA 22 در جایگاه شماره ۳ قرار دارد.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga پرفروش‌ترین بازی در ماه آوریل بود، پیش از Elden Ring، FIFA 22، Nintendo Switch Sports و Grand Theft Auto 5.

بر اساس آخرین گزارش ماهانه شرکت تحقیقات بازار ایالات متحده NPD Group که جمعه گذشته منتشر شد، سوییچ پرفروش‌ترین کنسول ایالات متحده در ماه آوریل بود.

پرفروش‌ترین بازی آوریل در ایالات متحده، Lego Star Wars: The Skywalker Saga بود که بر اساس فروش دلاری، در صدر جدول ماهانه نینتندو، پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و استیم قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader image