بهترین پیچ گوشتی سه بال (ابزار) برای تعمیر نینتندو سوییچ

بهترین-پیچ-گوشتی-سه-بال-برای-تعمیر-نینتندو-سوییچ

نینتندو سوییچ یکی از ابتکاری ترین کنسول های بازی است که تا به حال طراحی شده است. به آخرین کنسول نینتندو، Wii نگاه کنید. Wii کنترل حرکت کامل را قبل از Xbox Kinect یا کنترلر PlayStation SixAxis ارائه می دهد. نینتندو سوییچ سیستمی را ارائه کرده است که هم به عنوان یک کنسول سنتی و هم به عنوان یک کنسول دستی عمل می کند. در این مقاله تعمیر نینتندو سوییچ را آموزش می دهیم. با دایهارد همراه باشید.

تعمیر نینتندو سوییچ می توان گفت آسان است. تعمیر کنسول PlayStation 4 و Xbox One دشوار است. به عبارت ساده تر، سونی و مایکروسافت ترجیح می دهند خدمات گارانتی دریافت کنید یا هزینه تعمیرات را بپردازید. از سوی دیگر، تقریباً هر کسی می تواند سوییچ را تعمیر کند. با این حال، شما هنوز به ابزارهای مناسب برای تعمیر نینتندو سوییچ نیاز دارید.

باید به این نکته اشاره کنیم در حالی که تعمیر نینتندو سوییچ راحت است، دارای گارانتی نیز می باشد. اگر سوئیچ را به تنهایی باز کنید، گارانتی را لغو می کنید.

اصول اولیه جداسازی نینتندو سوییچ

چگونه می توانید نینتندو سوییچ را جدا کنید؟ بستگی به این دارد که دقیقاً چه کاری میخواهید انجام بدهید. به عنوان مثال، تعویض باتری نسبتاً ساده است. از طرف دیگر، تعویض بلندگوی دمیده نیاز به تسلط بیشتر دارد. ابتدا، لیستی از ابزارهایی که نیاز دارید را در اینجا آورده ایم:

  • درایور PH00 فیلیپس
  • درایور سه بال Y00
  • اسپلر نایلونی (یا پیچ گوشتی تخت)
  • کاپ ساکشن (اختیاری)
  • پک پلاستیکی (یا پیچ گوشتی تخت)
  • ابزار باز کردن (اختیاری)
  • موچین (اختیاری)

اولین چیزی که در مورد نینتندو سوییچ متوجه می شوید این است که هیچ پیچ “معمولی” ندارد. در عوض، از پیچ های سه نقطه ای استفاده می کند که مرکز بررسی های ما را تشکیل می دهد. ابتدا پیچ ها را از بالای سوئیچ جدا کنید. آنها نسبتاً کوچک هستند، سپس یک ظرف کوچک یا یک سینی مغناطیسی برای نگهداری آنها در دست خود نگه دارید. هنگامی که پیچ ها را از لبه بالایی برداشته اید، قاب پشتی به راحتی بلند می شود. هیچ گیره یا نوار چسبی که آن را در جای خود نگه دارد وجود ندارد.

بهترین-پیچ-گوشتی-سه-بال-تعمیر-نینتندو-سوییچ

در داخل، یک سپر فولادی ضد زنگ را می بینید که تمام اجزای داخلی را پوشش می دهد. این محافظ هم به عنوان محافظ گرد و غبار و هم محافظ حرارت عمل می کند. سپر به لبه جلویی سوئیچ ضربه می زند. یا می توانید زبانه ها را با یک تکه نایلون بردارید، یا از یک پیچ گوشتی تخت کوچک استفاده کنید. در زیر سپر، خواهید دید که درایو microSD به راحتی قابل تعویض است.

بخشی که به راحتی قابل تعویض نیست باتری است. طراحی نشده است که توسط کاربران جایگزین شود. در عوض، نینتندو یک برنامه جایگزین پولی ارائه می دهد. برای ایمنی، قبل از انجام هرگونه تعمیر دیگر، ابتدا باتری را جدا کنید. با یک پلاگین چهار پین به بقیه دستگاه متصل می شود. این پلاگین را می توان با دست برداشت، اما نسبتاً کوچک است و یک موچین، کار را برای شما راحت تر می کند. اگر می خواهید به قسمت های دیگر دسترسی پیدا کنید، باید باتری را از چسب آن جدا کنید. این کار را به آرامی و با دقت با ابزار پلاستیکی انجام دهید. در غیر این صورت، ممکن است ناخواسته به آن آسیب برسانید.

جدا کردن سیستم خنک کننده نیز آسان است. لوله حرارتی توسط مجموعه ای از پیچ های کوچک فیلیپس متصل می شود. این کار جدا کردن آن را آسان می کند. به خاطر داشته باشید که به طور حتم برخی از خمیر حرارتی را در این فرآیند، مختل می کنید. بنابراین اگر می خواهید لوله حرارتی را بردارید، مطمئن شوید که خمیر اضافی را برای مونتاژ در دست داشته باشید. از اینجا به راحتی می توانید خواننده microSD را حذف کنید. با کشش ملایم داخل و خارج می شود. جک هدفون نیز بخشی از این مجموعه است.

پیچ-گوشتی-سه-بال-تعمیر-نینتندو-سوییچ

برای ادامه کار، باید فن را بردارید. این فن توسط سه پیچ کوچک محکم شده است. باز هم، موچین یا پیچ گوشتی مغناطیسی در اینجا کاربرد دارد. اطمینان حاصل کنید که هنگام نصب مجدد فن، نیروی زیادی وارد نکنید. چرخش بیش از حد پیچ ​​ها می تواند به لاستیک های ضد ارتعاش آسیب برساند.

این مراحل تا جایی است که برای بیشتر کارها نیاز دارید. با این حال، برای دسترسی به پورت USB Type-C یا بلندگوها، باید مادربرد را حذف کنید. برای انجام این کار، باید نور پس زمینه، اتصال بلندگوها، آنتن ها، ریل های JoyCon و دیجیتایزر را از برق بکشید. همه این قطعات به راحتی چسبیده اند و می توان آنها را با دست یا موچین جدا کرد. شش پیچ فیلیپس را بردارید و مادربرد آماده بیرون آمدن است.

حذف و جایگزینی پورت USB Type-C کمی پیچیده است. اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید به مقداری لحیم کاری احتیاج دارید. از سوی دیگر، بلندگوها به راحتی جدا می شوند. هنگامی که مادربرد خارج شد، آنها به سادگی از محفظه خود خارج می شوند. با این وجود، سیم های آنها از طریق یک اتصال پلاستیکی کوچک به هم متصل می شوند. به چند موچین نیاز دارید تا بتوانید روی دوشاخه کار کنید.

یکی دیگر از مواردی که تعمیر سوییچ را آسان می کند این است که دیجیتایزر به صفحه نمایش متصل نشده باشد. به عبارت دیگر، می توانید هر یک از قطعات را به صورت جداگانه جایگزین کنید. دیجیتایزر با یک نوار چسب ساده دو طرفه روی صفحه ثابت می شود. در هر صورت، مراقب کابل باشید. در لبه طولانی صفحه نمایش قرار دارد و باید به دقت جدا شود. در غیر این صورت، شما مسئول آسیب رساندن به آن هستید.

این تقریباً اتمام مراحل است! هر قطعه ای را که نیاز دارید جایگزین کنید و این روند را معکوس کنید تا سوئیچ خود را دوباره کنار هم قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader image